Vladislav Lifšits: “Kõigest 20-aastasena teenida viiekohalisi summasid kuus?!”

 

Vladislav Lifšits on 22-aastane noormees, kes on end nullist üles töötanud ja teenib nüüdseks viiekohalisi summasid kuus. Müügitööga alustades ei tundunud see talle realistlik, kuid mida rohkem ta end arendas ja tööle pühendas, seda kiiremini tõusis ka sissetulek. 

Tänaseks on ta Upselli tiimis top tegija ning Team Leader, aidates labi eeskuju ja juhendamise ka teistel kiiremini püstitatud eesmärkideni jõuda. Kuidas on kulgenud Vladislavi teekond? Kuhu investeerib ta enda teenistuse? Kuidas on müügikarjäär tema elu muutnud? Ja mida ütleb ta neile, kes kardavad, et aktiivmüük on raske ja sellega ei teeni? 

 

Milline on olnud Sinu eelnev töökogemus ja kas puutusid ka varasemalt müügivaldkonnaga kokku? 
Mis suurusjärku jäi keskmiselt Sinu teenistus?

Enne Upselli töötasin ülikooli kõrvalt peamiselt tavatöödel kas klienditeenindajana, kullerina või ka puhastusteenuste ettevõttes spetsialistina. Teenistus oli Eesti keskmine ja mõnes kohas isegi alla selle. Peamiselt töötasin osakoormusega, mistõttu palk oli väga tagasihoidlik.

Varasemat töökogemust ei ole võimalik müügitööga võrrelda. 

Kuidas leidsid tee Upselli ja millised olid Sinu esimesed kuud aktiivmüügis?

Upselli märkasin esimest korda sotsiaalmeedias, kui nende reklaam hüppas mulle mitmeid kordi Facebookis ette. Töötasin tol ajal veel erinevatas kohtades juhutöölisena ja palk oli keskmiselt 7€/tunnis, mida oli ilmselgelt vähe. Olin avatud võimalustele ning otsisin sobivat väljundit. Nägin Upselli reklaami ja seal pakutav 500 eurone päevasissetulek tundus ebarealistlikult hea.

Otsustasin kandideerida, sest kaotada ei olnud midagi, ainult võita.

Pärast vestlusele kutsumist liikus kõik kiirelt edasi tänu mõlemapoolsele operatiivsusele ja juba nädal hiljem olin proovipäeval. Mäletan hästi seda kõnet, kui Upselli operatiivjuht Tiina mulle pärast proovipäeva helistas ja ütles, et nende poolt on “roheline tuli”. Edasine oli kõik juba minu kätes. Ütlen ausalt, too hetk ma ei osanud veel ettegi kujutada, mis mind ees ootab!

Esimesed kuud olid vägagi tagasihoidlikud. Vajasin aega tööprotsessiga harjumiseks, kõik oli uus ja teistsugune. Esimene “ei” ja esimene “jah”, tööaeg, müügitreeningud, motivatsiooni säilitamine, tagasiside implementeerimine – see kõik vajas sisse elamist. Muidugi takistas kiiret arengut ka asjaolu, et otsustasin juba teisel kuul reisile minna ning tööle mitte keskenduda. Projektijuht oli minu suhtes üpris skeptiline, sest tulemust polnud veel ollagi, aga nii varakult lähen juba mugavaks ära.

Paaril esimesel kuul oli mu teenistus isegi alla 1000€, kuid samm-sammult liikusin edasi. Nüüdseks saan julgelt välja öelda, et teenin sisuliselt sama palju kui Eesti president. Summad on viiekohalised! Noorem mina poleks seda eales uskunud. Upsell pakub mulle kõike soovitut, see on reaalselt parim koht, kus õppida müüki, mindseti arendada ja korralikult teenida.

 

Mida tundsid sellel hetkel kui teenisid oma esimese viiekohalise palganumbri? Kas ja  kuidas ennast premeerisid?

 Seda tunnet on raske sõnadesse panna, kui õnnelik ma olin – ma polnud kunagi oma kontol nii suuri summasid näinud. Tundsin uhkust, et selle saavutasin, ja veel nii noorena. 110% parim otsus minu elus, sest kus mujal oleks mul olnud võimalik 20-aastasena teenida viiekohalist palganumbrit? Ma alustasin ju täiesti nullist.

Loomulikult ma premeerisin ennast. Pärast sellist saavutust otsustasin minna reisile Kreekasse ja basseini ääres panin kohe ka osa teenitud palgast investeerimiskontole.

image00002

Kirjelda, milline oli Sinu elustiil enne Upselli ja milline on nüüd? Millega Sulle meeldib vabal ajal tegeleda? Kas reisid palju?
Enne Upselli elasin väga tagasihoidlikku elu. Käisin ülikoolis ja selle kõrvalt tegin tavatööd. Panime sõpradega pidu, tegime natuke sporti ja elasime tavalist tudengielu. Vabal ajal meeldis mulle end kurssi viia investeerimise ja kõigega, mis on antud valdkonnaga seotud. See huvi on mul siiani tugevalt säilinud, kuid ülejäänud elustiil on muutunud kordades täisväärtuslikumaks.
Mäletan väga hästi päeva, kui taotlesin laenu, et soetada oma esimene auto. See oli 15 aastat vana Mazda 3, mitte midagi erilist, aga ajas asja ära ja võimaldas kulleritööd teha. Nagu paljudel noortel kuttidel, oli ka minul unistus osta uuem BMW koos kõikide tulede ja viledega. Upsellis õnnestus mul see unistus teoks teha.
Varem ka reisisin palju harvemini ja pidin mitu kuud raha kõrvale panema, et nädalaks kasvõi Türki minna. Nüüd saan vajadusel reisida iga nädalavahetus, kui soovin. Sel aastal olen juba viis korda reisinud ja plaanin veel kahele minna.
Lisaks kujunes mul läbi Upselli suurepärane hobi – kickbox, mis on korralik game changer argirutiini! Võtab pingeid maha ja hoiab füüsilist ning mentaalset vormi.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et Upsell on andnud mulle võimaluse näha rohkem maailma, areneda inimesena, oma investeeringutega tegeleda ja tegeleda spordialaga, millega juba ammu tahtnud algust teha. Võib julgelt väita, et naudin elu täiel rinnal!

Natuke täpsemalt ka sinu investeeringute kohta, kui saladus pole, siis kuhu ja millistesse ettevõtmistesse peamiselt oma raha kasvama paigutad?
Investeerimine huvitas mind juba gümnaasiumist saati ning sel ajal ostsin ka oma esimesed aktsiad. Praeguseks umbes pool investeeringutest on aktsiates ning mingil hetkel otsustasin tõsta riske paigutades osa oma sissetulekutest krüptosse. Lähiajal plaanin oma investeerimisportfelli laiendada ka kinnisvara näol.
 

Millised on Sinu järgmised eesmärgid tööalaselt ja eraeluliselt? Kuidas näed oma tulevikku Upsellis?

Minu eesmärk on jõuda võimalikult kiiresti täieliku finantsvabaduseni. Soovin, et nii mina kui ka minu lähedased saaksime elada oma unistuste elu – reisida, nautida luksust, veeta kvaliteetaega millal ja kus tahame. Annan endast kõik, et olla parim versioon endast ja kasutada kogu oma potentsiaali nii töö- kui eraelus. Pole kahtlustki, et rakendan ka edaspidises elus kõike müügitöös õpitut.
Tänu Team Leaderi positsioonile, saan ka teistele oma teadmisi edasi anda ja aidata neil kiiremini eesmärke saavutada. Võimalusi on palju, tuleb lihtsalt ise pingutada ja panustada!
 Mida ütled neile, kes kardavad, et aktiivmüük on raske ja sellega ei teeni? Mis on Sinu soovitused müügitööga alustajale? 
Nagu öeldakse: Kes ei riski, see šampust ei joo! Kui sa soovid elult rohkemat, siis ei saa istuma ja ootama jääda, et äkki keegi hõbekandikul toob sulle asjad ette. Tuleb ise näha vaeva ja haarata võimalustest kinni! Kaotada ei ole mitte midagi.
 

image00001