Nullist tippu: kuidas Mihkel kümnekordistas oma sissetuleku?

Mihkel Altosaar liitus Upselli tiimiga paar aastat tagasi, alustades müügitööga pea täiesti nullist. Tänaseks päevaks on ta purustanud mitmeid rekordeid, teeninud väga kõrgeid summasid, avastanud maailma ning täitnud ühe oma suurima unistuse – reisida üle kuu aja Ameerikas ning nautida selle võlusid.

Kuidas töötada end nullist üles? Mil viisil on müügitöö Mihkli elu muutnud? Mida ta soovitab neile, kes alles mõtlevad müügikarjäärile? Loe lähemalt.


Alustame kõige algusest. Mis innustas Sind müügitööle? Kuidas leidsid tee müügini? Mis on olnud Sinu suurimaks motivaatoriks?

Kui olin kaitseväest reservi saanud, ei osanud ma suurt miskit eluga peale hakata. Teadsin ainult nii palju, et tahan olla tulevikus finantsiliselt vaba ja enda aja peremees. 

Ülikoolile ma suurt rõhku ei pannud, kuid kuskilt tuli ots lahti teha.

Koostasin CV, lootes saada rendiagendiks. Jumal tänatud, et ei saanud! Minuga võeti hoopis teisest ettevõttest ühendust ja üsna toorelt kinnitati kohe ka töövestluse aeg. Esimese hooga tundus kahtlane, aga mõtlesin, et annan võimaluse. Vestlusel selgus, et tegemist on müügitööga, kus esitled koristusseadmeid kodudes, peamiselt tolmuimejaid. Tundus üks ebameeldivamaid asju üldse, mida teha.

Mõtlesin pärast vestlust, et see pole mulle kuna olen terve elu kuulnud väiteid nagu “sa oled nii vaikne”, “sa oled nii tagasihoidlik”, “ära ole nii häbelik”. Omadused, millega ma pole ise ennast kunagi seostanud. 

Päev peale seda sain aru, et kui tahan välja murda raamidest, mille inimesed on mulle loonud, siis täpselt seda peangi tegema. Mul oli täiesti ükskõik, isegi kui ma midagi ei teeni. Ma lihtsalt ei tahtnud elada enam elu, mida varasemalt elasin. 

Aga tõepoolest, see töö oli ebamugav. Nägin iga öö unes kuidas teen müügiesitlusi ja kus olukorrad on pingelised. Iga hommik mõtlesin põhjuseid, miks ei saa kliendi juurde minna ja lootsin, et esitlused jäävad ära. Kuid iga kord lasin ikkagi uksel kella ja tutvustasin end ukse peal väriseva häälega. 

Antud ettevõttes ei toimetanud ma kaua, aga see oli väga hea alustala edasiseks. Üsna kiirelt peale seda liitusin Upsell tiimiga, sest märkasin keskustes nende aktiivseid ja säravaid töötajaid.

Kuidas kulges Sinu teekond Upsellis? Millal kogesid esimest eduelamust? 

Upsellist sai koht, kus algas tõeline areng tänu vanematele kolleegidele, coachingule ja müügitreeningutele. Alguses tundus kõik võõras, kuid seda ainult positiivses võtmes. Ma ei olnud lihtsalt varem olnud keskkonnas, kus kõik töötavad sihikindlalt endale seatud eesmärkide suunas. Esimese paari päevaga sain aru, et see on koht, kus saan end arendada ja läbi selle ka korralikult teenida. Siin saan täide viia oma unistused. 

See teekond polnud aga lihtne, sest pärssivaid uskumusi oli mul omajagu, mida välja juurida. Kuna mulle oli terve elu sisestatud, et sa oled vaikne ja tagasihoidlik, siis oli mul koguaeg sisimas tunne, et teised on niikuinii paremad. Arvasin, et eks mu “naturaalsed omadused” ei lase mul teatud piirist edasi minna. 

Peale esimest suuremat teenistust, jõudis mulle kohale kui mõttetult ma olen terve elu endale jalga lasknud, võttes kuulda teiste kommentaare. Hakkasin keskenduma oma tugevustele ning mõistsin, et ma pole mitte grammivõrdki halvem. Kui teised on saanud suuri summasid teenida, siis mina saan samuti… kui mitte rohkemgi veel!

Tõelised eduelamused ja summad, mida ma seni ei kujutanud ettegi, hakkasid tulema peale 1 aasta täitumist. Olin selleks ajaks täielikult pühendunud ja mindset oli korralikult lihvi saanud.

Kuidas näeb välja Sinu igapäevane argirutiin? Millele pöörad enim rõhku? Kas häälestad ennast algavaks tööpäevaks ette?
Esimese aasta jooksul aktiivmüüki tehes olin uskumusega, et tööpäevad ja trenn ei käi kokku. Ma poleks saanud rohkem eksida. Peale David Gogginsi “Can’t hurt me” raamatu lugemist, jõudsin üsna kiirelt järeldusele, et füüsiline treening on täielik lifehack.
Viimase aasta jooksul on minu rutiin olnud järgnev: ärkan varakult, külm dušš ja trenn. Kui ei ole jõusaali päev, siis lähen jooksen väikse ringi. Füüsiline pingutus hommikul aitab kehal ja vaimul üles ärgata. Trenni ajal häälestan end tavaliselt tööle ja visualiseerin tulemusi, mida jahtima lähen.

Kui palju panustad vaimsele ja füüsilisele tervisele?
Usun, et kogu heaolu ja efektiivsus algab sellest kuidas sa toitud ja oma keha heaolu eest hoolt kannad. Käin 4x nädalas trennis ja proovin toituda võimalikult puhtalt.
Kui füüsiline pool on korras ja eesmärgid paigas, siis ei jää muud üle kui parimad tulemused koju tuua. See juba omakorda toidab vaimset heaolu!

Millised on Sinu hobid?

Varem ei oleks jõusaalis käimist hobi alla pannud, aga see on üks minu hobidest. Muidu olen maadelnud terve elu judos. See on midagi, mis on tõesti hingelähedane ja mida proovin nüüd uuesti tagasi tuua oma nädalakavasse. Vaatame kuidas see veel ekstra juurde annab tulemustele!


Oled Upsellis töötades täitnud ka ühe oma unistusest. Elasid ja reisisid kuu aega USA’s. Kirjelda, milline oli elu USA’s? Miks otsustasid just sinna minna?
Olen noorest peale unistanud USA’s reisimisest. Tahtsin seda alati võimalikult noorelt teha aga kuidas, sellest polnud aimugi. Teadagi, pole see ka soodne.
Kuigi olin täielikult fokuseeritud tööle, siis mulle tundus, et nüüd on viimane aeg nooremat ennast uhkeks teha. Kui olin korralikult tööd kütnud ning ka raha oli kogunenud juba omajagu, siis mõtlesin, et miks mitte realiseerida üks unistustest. See oli täielikult väärt seda! 

Loodus oli seal üle mõistuse ilus ja inimesed avatud. 
USA on lõbus ja pöörane riik, aga peale reisi sain veel rohkem tõestust sellele, et Eesti on ikka parim koht kus elada.

Mis on Sinu järgmised eesmärgid ja unistused, mille poole püüdled? Kuidas plaanid neid saavutada?
Spetsiifilist unistust on hetkel raske välja tuua. Eesmärk on saavutada võimalikult kiiresti finantsiline edu ning vabadus – läbi selle kasvada ka inimesena muidugi. Unistus on pidevalt areneda ideaalsemaks versiooniks iseendast, et saaksin kunagi uhkusega tagasi vaadata ja patsutada omal õlale – “I made it!”

Kes on Sulle suurimaks inspiratsiooniks ja miks? 
Mindset: David Goggins, Andrew Tate
Müügimaailmas: Jeremy Miner – väga hea uuekooli müügi õpetaja. Anton Izjumov – meie CEO. Mehe järjepidevus on muljetavaldav. Paljud tema positsioonis oleksid juba ammu leppinud vähemaga, aga ta püüdleb väsimatult edasi, et firma kasvaks ja areneks. Ta toob sisse innovatsiooni ja uut lähenemist, mille peale ei oskaks ise ealeski tullagi!
 

Kuidas on müügitöö Sinu elu muutnud? Kas oled leidnud siit ka omale uusi häid sõpru?
Mul ei jagu sõnu kirjeldamaks kuidas see on muutnud mu elu. Kõik standardid, millele ma suudan mõelda on mitusada protsenti tõusnud. Finantsilised, füüsilised, vaimsed. Kõik!
Kõige tugevamalt on muutunud minu uskumused. Tehes pikalt tulemustasuga tööd, ei leia ma enam mitte ühtegi vabandust tegemata asja jaoks. 
See on õpetanud mulle oskust võtta kõige eest täielikku vastutust. Kõige tugevamini on aga arenenud minu suhtlemisoskus, mis tegelikult ongi müük omaette. See oskus saadab sind läbi elu, pakkudes korraliku edumaad teistest.
 

Mida soovitaksid neile, kes alles mõtlevad müügitöö peale?
Kui kardad, siis see tähendab, et täpselt seda sa peadki tegema.
 
Tsitaat, mis on kõnetanud Sind läbi aegade enim:
Parim aeg alustamiseks oli eile, paremuselt teine aeg on täna.
Karda, aga tee ikka.