Tiina Lükk: kahetsen vaid seda, et ei alustanud müügitööga varem

Tiina Lükk, Upselli hing ja süda. Naine, kellega suheldes on tunne, nagu kõik oleks võimalik, kui seda vaid piisavalt soovid. Tiina jahib sihikindlalt oma unistusi, inspireerides ka kõiki teisi enda ümber suurtele tegudele ja ihkama alati rohkemat.

Tiina on aidanud kasvatada Upselli tiimi nullist tänase 30 liikmeni. Praeguseks on ta aidanud mitmekümnetel müügitööga alustajatel avastada enda tõelist potentsiaali, tänu millele nad teenivad nüüdseks viiekohalisi summasid… ja enamgi!

Lisaks sellele tegeleb ta aktiivselt bikiinifitnessiga, on lojaalne sõber oma kallimatele ning pühendub pereelule. Millega aitab Tiina ja Upsell müügitööga alustajatel mitmekordistada oma sissetulekut? Millised raskused on olnud ettevõtte arengul ja millised on olnud lahendused? Mida soovitab ta neile, kes alles kaaluvad müügitööga alustamist? Uurisime lähemalt tema rutiini, põhimõtteid ja soovitusi neile, kes tahaksid ka oma unistusi täide viia – isegi, kui need tunduvad liiga ulmelised.

Mil viisil on kulgenud sinu teekond müügialal? Kuidas leidsid tee müügini?

Minu teekond müügimaastikul sai alguse aastaid tagasi, mil käisin EBS magistratuuris ja enamik kursakaaslasi olid juba omaala tipptegijad. Kõik nad soovitasid mul alustada müügiga. Nagu saatuse tahtel kuulsin samal ajal ka ka tuttavast, kes teeb välimüüki ja teenib viiekohalisi summasid. Inspireeriv! Mõeldud, tehtud ja nüüd 6 aastat hiljem olen siin, Upsellis. Summad on viiekohalised ja rohkemgi veel!

Kirjelda Upselli sünnilugu – kus olite 3 aastat tagasi ning kuhu olete praeguseks jõudnud?

Olime kõik tegelenud välimüügiga juba aastaid ning üks hetk saime hea võimaluse alustada ka enda müügiagentuuriga. Sealt aga suur töö alles algas. Alustasime 3 inimesega, kuid mängu oli vaja tuua suurem tiim. Üsna kiirelt oli meid juba 8.

Inimesed näevad meie väärtust ja seda näitab kõrge kandideerimiste arv. Parima valiku tegemiseks rõhume ainult kvaliteedile – järjepidev eneseareng, coaching, treening ja eneseanalüüs loob talente, kes on ka hilisemal tööturul kõrgelt hinnatud. Tänaseks on meid 30 ning tiim aina kasvab.

Investeerime tohutult igasse tiimiliikmesse. Soovime, et kõik Upselli liikmed oleksid materiaalselt edukad ja saavutaksid enda unistused igas elu aspektis. Müük on omaette suhtlemisoskus, ilma milleta pole võimalik jõuda tippu üheski valdkonnas. 

Kõlab sütitavalt! Kuidas oled seni aidanud müügitööga alustajatel edu saavutada?

Kõik saab alguse juba esimesel kohtumisel. Tööintervjuu on meil omaette mini coaching – inimene saab selgust, kaardistab oma soovid ja seab kindlad eesmärgid, mõtestades lahti edasise suuna. Seega, on see paljude jaoks olnud juba ülimalt tähtis stardipunkt. Isegi kui ta ei osutu valituks, saab ta endale kaasa väga kasulikud mõtted tulevikuks.

Teine edu võti on regulaarsed müügitreeningud, igapäevane suhtlus müügiinimestega ning eesmärkide jälgimine. Kui inimesel on ambitsiooni, siis ta kindlasti jõuab ka oma eesmärkideni ja teenib summasid, mis ületavad kõik ootused.

Olenevalt inimesest, siis mõne puhul tuleb rakendada personaalset vestlust ja põhjalikku analüüsi. Teise puhul tuleb aga suund/materjalid kätte anda ja sekkuda minimaalselt, lastes tal läbi enda tehtud vigade areneda. Näen, et see on alati erinev, sest kõigil on omad tugevused ja nõrkused. Võib aga öelda, et me reaalselt loome talente.
Töövestlusel on ka olnud kahtlevaid inimesi, kes on enne müügitöös “kõrvetada saanud”. Ometi on näha, et neis on tohutult potentsiaali. Nüüd oleneb minust, kuidas ma oskan inimese mõttekäiku suunata ja näidata, et eesmärgid peavad olema tugevamad kui hirmud. Võitjaid eristab see, et nad tegutsevad hirmust hoolimata.

Mida hindate enim oma töötajates? Kuidas ja kust leiate peamiselt talente?

Tiim on täpselt nii tugev kui tugev on nõrgim lüli. Ka kõige halvimatel päevadel näitavad meie inimesed üles kõrget sooritust. 

Kõige enam hindame oma inimestes ambitsiooni – seda kas on või ei ole. Levib arusaam, et tuleb omada varasemat kogemust. Meie puhul on see aga vastupidi. Näiteks on ilma kogemuseta töötajal võime infot vastu võtta täiesti teisel tasemel. See on ka oskus, mida hindame kõrgelt – võimet infot vastu võtta ja seda implenteerida. Mõistan, et igaüks vajab erinevalt aega, et edu saavutada, aga kindlasti on oskus tagasisidet kuulata ja ennast analüüsida tugevalt edasiviiv. 

Seoses aga talentide leidmisega on vastus lihtne. Me ei leia talente, me loome talente!

Mis on olnud suurimad väljakutsed ettevõtte arendamisel? Millised on olnud lahendused selleks?

Koroonalained – oleme alustanud kaks korda sisuliselt nullist tiimi ehitamisega. Loomulikult olen väga tänulik neile, kes on meiega olnud esimesest päevast ning teinud läbi nii tõusud kui mõõnad. Shout out Roman ja Jessica! Lahendus on alati edasi minna ja uskuda nii endasse kui tiimi.

Lisaks aktiivsele äri kasvatamisele, tegeled sa aktiivselt ka bikiinifitnessiga. Oled hetkel valitsev Eesti Vice-Champion. 
Kuidas aga hoiad tasakaalu töö-bikiinifitness-eraelu vahel? Milline näeb välja sinu argipäev?

Tasakaal on endiselt veel leidmisel ning aega ei ole ju kunagi piisavalt. Aega tuleb lihtsalt võtta ning prioriteedid paika panna. Ma elan nii, et hommikul olen sportlane, päeval ärinaine, õhtul perenaine. Hoian maksimaalset fookust igas elu aspektis. See on minu jaoks oluline, sest igasugune rutiin, stabiilsus ja “raamides olemine” aitab mul end ka tööalaselt maksimaalselt realiseerida.

Kindlasti on olnud raskeid hetki. Näiteks, kui olin 1300 kcal peal, trennid oli rasked ja tööpäevad üle 10h pikad. Kuid tehtud see sai – tõsi, mõningaste ohverdustega.

Tooksin siinkohal välja ka armastuse oma tegevuste vastu ja seda igas nende aspektis. On uuritud, et teise ning kolmanda koha “tšempionid” pole oma tegemiste kõiki aspekte armastanud. Tavaliselt tahetakse vaid kirjutada alla dividendi tšekkidele, head vormi ning ilusat autot. Vähesed tahavad aga tegeleda raskete klientidega, osaleda läbirääkimistel või lahendada probleeme – mulle andke vaid kätte!

Sinu 3 “non-negotiable” igapäeva harjumust (ilma milleta lihtsalt ei saa…)

 

 

  1. Töö ja kõik sellega seonduv. Mul ei ole kolme aasta jooksul olnud ühtegi päeva, kus ma poleks tegelenud tiimiga. Olen astunud Euroopa Meistrivõistluste lavale ja vahetult enne seda kirjutanud töötajale tagasisidet. Minu operatiivsusest sõltub inimeste töökorraldus ning päeva lõpuks ka tulemus, seega I make no excuses. 
  2. Tervislik toitumine. Olenemata sellest, kui kiire on päev – ma jälgin, et kõik toitained oleksid mu toitumises esindatud. Eriti olulisel kohal on proteiin. Seda siis kas piima, muna või lihatoodete näol. Meie toitumine mõjutab kõige enam seda, kuidas me end tunneme ja üldist ümbrus tajume. Just seetõttu teen kõik selleks, et ennast hästi tunda.  
  3. Muidugi ei saa mainimata jätta, et minu näohooldus peab olema alati tipptasemel. MITTE KUNAGI ei lähe ma magama ilma proper näohoolduseta. Armastan end poputada kvaliteetsete näo- ja juuksehooldustoodetega.
Kui oleks võimalus, siis mida soovitaksid 20-aastasel Tiinal teisiti teha?

Mitte midagi. Kõik oli täpselt nii nagu pidi ja tänu temale olen ma täna see, kes ma olen.
Kuigi, mõned aastad varem müüki tegema tulla poleks olnud paha mõte. Kahetsen vaid seda, et ei alustanud müügitööga varem. 20ndad on hustlemiseks – in 20s, you learn. In your 30s, you earn, so go for it!

Kuidas kirjeldad oma parimaid sõpru/sõbrannasid?

Mu sõbrannad on tõesti muljetavaldavad. Nad on kõik väga sihikindlad, oma ala spetsialistid ja võib öelda ka Eesti mõistes absoluutsed tipud. Väga naiselikud, VÄGA kaunid nii seest kui väljast. Loomingulised, ettevõtlikud, inspireerivad!

3 omadust, mis sind enim iseloomustavad. Mida märkad ise esimesena teistes inimestes?

Ma siinkohal kaasasin enda sõbranna ja tema iseloomustab mind järgnevate sõnadega:
Esimene – SIHIKINDEL.
Teiseks – avatud ja hea vestluskaaslane/suhtleja (seal hulgas nii kuulaja kui jutleja rollis).

Kolmandaks – naiselik ja elegantne. Sõbranna, kellel on alati midagi head ja ilusat öelda.

Nagu paljud teised, hindan ka mina inimest selle põhjal, mida mu silmad algselt näevad. Öeldakse, et raamatut ei hinnata kaante järgi. Tahes tahtmata aga hindan teiste juures seda, millised nad välja näevad. See ütleb inimese kohta palju enne, kui temaga vestlemagi jõuan hakata – tema rüht, üldine olek, kehahoiak. Ma ei pea siinkohal silmas esteetilist ilu, vaid enese eest hoolitsemist üleüldiselt. Ning loomulikult energia. See kõnetab enne, kui keegi jõuab sõnagi lausuda!

Mida soovitad neile, kes kaaluvad alles müügitööga alustamist?

Lõpeta kaalumine ja alusta! Parim aeg alustamiseks oli eile, teine aeg paremuselt on täna.

Lemmik tsitaat läbi aja, mis sind on enim kõnetanud:

Henry Ford: “Whether you think you can, or you think you can’t – you’re right.”

 

 

 

Liitu ka sina Upsell tiimiga ning alusta unistuste poole liikumist SIIN!