Jessica Saia: “Südames olin ilutegija, kuid eesmärgid aitas saavutada müügitöö”

Loe lähemalt Jessica teekonnast ja sellest, millisena ta enda elu ette kujutab, kui ta poleks müügitööga alustanud.

Jessica jagab näpunäiteid neidudele, kes on mõelnud müügitööga alustamisele, kuid endiselt kahtlevad.

Mis inspireeris Sind müügitööga alustama ja millised olid Sinu esimesed sammud sel teel?

Alustasin müügitööga veidi üle 3 aasta tagasi, inspireerituna Upselli müügikuulutusest, mis lubas suurt enesearengut, kõrget palka ja toetavat meeskonda. Tol hetkel olin pigem häbelik, polnud kunagi varem palgatööd teinud. Vajasin raha ja soovisin saada paremaks suhtlejaks ning ennast ja teisi paremini mõista.

Kuulutuse avastasin tänu oma õele (thanks, sis!), kes veetis minu arvates liiga palju aega sotsiaalmeedias scrollides. Palusin tal midagi mõistlikumat teha ja mulle erinevaid töökuulutusi saata. 😀

Enne kui kandideerisin Upselli, käisin ühes riidepoes tööintervjuul, kuhu soovisin tööle minna. Seal oli grupiintervjuu ja peale proovipäeva ja üks tütarlaps rääkis tollest töökohast kui maailma parimast, ning sel hetkel tundsin, et see ei ole minu jaoks. Pärast grupiintervjuud öeldi, et sobivate kandidaatidega võetakse ühendust. Astusin kontorist välja ja mõtlesin, et ju on minu jaoks kuskil palju parem töökoht! Ja tõepoolest, mul oli õigus!

Mõned päevad hiljem läksin töövestlusele Upselli ja pärast vestlust olin ma täiesti veendunud, et see on täpselt see koht, kus ma tahan töötada ja areneda. Õppisin teksti nagu segane ning palusin kõiki universumeid, et mind vastu võetaks.

Peale vestlust helistasin kohe õele ja rääkisin õhinal sellest tööst, inimestest, võimalustest ja lubasin talle, et esimesest palgast annan osa talle. And guess what? Ma saingi võimaluse ja esimesest korralikust palgast kandsingi õele tänutäheks 300 eurot. Olen elu lõpuni õele tänulik, et ta minu ja Upselli teed kokku viis!

Räägi lähemalt, millega Sa enne tegelesid ja miks otsustasid müügitöö kasuks?

Vahetult enne Upselliga liitumist olin ma lõpetanud rahvusvahelise jumestuskooli ja kutsekooli stilistika erialal. Peale jumestuskooli lõppu oli koroona hoogu kogumas ja jumestuses kliente nappis. 

Alguses tegin korraga nii müügitööd kui ka jumestust. Mõlemat tööd tegin pooliku fookusega. Ma ei teeninud hästi ei Upsellis ega ka salongis. Olles paar kuud nii töötanud, kirjutas Anton (meie CEO) mulle, et pean otsustama, kumba töö valin. Kahte asja korraga tehes ei ole ma kummaski hea. Valisin müügitöö, panin kogu fookuse Upselli ja järgmine kuu oli mu töötasu 300% suurem! Üks parimaid otsuseid mu elus! Valisin müügitöö, sest nägin, et see arendab mind inimesena ja muidugi ka mu rahakotti. Nägin võimalust, kuidas see mu elu totaalselt muudab. Ja muutiski!


Kuidas Su elu hetkel välja näeks, kui endiselt tegeleksid iluvaldkonnaga?

Oeh, ilmselt teeniksin kuus maksimaalselt 1000€, jagaksin korterit võõra kaasüürnikuga ning oleksin enesega pahuksis keskmine torisev noor, kes süüdistaks oma muredes kõiki teisi peale enda. Pikemalt ei taha sellele mõeldagi, liiga kole pilt. 😀

Kuidas teostada unistused ja eesmärgid? Kas need tuleb kirja panna ja määrata tähtajad?

Eelkõige peab olema tuline tahe, soov, vajadus ja janu. Sa pead südamest tahtma. Kui sa midagi nii väga ihaldad, siis oled valmis andma endast kõik, isegi kui see algselt näib võimatu. Otsuse langetamine on oluline samm. Pead hoolikalt läbi mõtlema, millal, miks, kui palju ja kuidas oma eesmärgi või unistuse saavutad. Visualiseeri neid oma peas ja analüüsi, kuidas siiani läinud on, mis oleks saanud paremini teha ja mis läks hästi. Pinguta! Sa saad seda, mida sa väärid!Milline oli sinu suurim väljakutse müügitööga alustades ning kuidas sellega toime tulid?

Tolleaegne kodune keskkond oli väljakutseterohke. Inimesed, kellega koos elasin, kordasid igapäevaselt, et see töökoht on täielik ajaraiskamine, et ma ei suuda kunagi midagi teenida, ning et mulle tehakse ajupesu. Mul soovitati töölt ära tulla ja leida endale “normaalne töökoht”. Guess what? Nad olid minu suurim tasuta energiaallikas! Mu eesmärk oli sealt võimalikult kiiresti välja kolida ja seda ma tegingi.  Olen algusest peale olnud tänulik nende negatiivsuse üle ning see on aidanud kujundada seda elu, mida täna elan. Aitäh! <3

Kas alguses oli tulemustasul põhinev töö hirmutav?

Ei olnud, mulle meeldis algusest peale idee, et ma saan tasu vastavalt oma pingutusele ja töötasul ei ole lage.

Kuidas sa motiveerid ennast rasketel päevadel müügitöös ja kuidas säilitad positiivse suhtumise?

Ma usun, et kõik algab minust endast. Ma saan endaga hästi läbi – olen enda parim sõber, mitte vaenlane. Mul ei ole raskeid päevi, aeg-ajalt on rasked sekundid või vahest harva ka minutid. Kui keegi on harva ebaviisakas, siis ma ei võta seda isiklikult. Ma motiveerin ja hoian positiivset suhtumist tänu oma heale meelelaadile ning ei eelda, et teised sama teevad, sest neil ei ole ilmselt vajalike teadmisi. Tugeva mindseti hoidmine on võimalik just Upsellis õpitule.

On sul rituaalid, mida kindlasti pead igapäevaselt tegema, et su päev oleks korda läinud?

Ei ole, ma ei pane ennast raamidesse. Küll aga katsun iga päev teha midagi, et olla kasvõi 0.1% võrra parem kui eile.

Kuidas sa tasakaalustad müügitööd ja isiklikku elu ning millised on sinu nipid, et säilitada töö- ja eraelu tasakaal?

Ma olen ümbritsenud ennast väga ambitsioonikate ja sihikindlate inimestega ja mu töö- ja eraelu on tihedalt seotud. Minu meelest tuleb see vägagi kasuks. Mul on üks mõte, mida ma vahel tööl endale ütlen, kui fookus hakkab eraelu peale minema; “töö ajal tee tööd, siis kodus saad puhata.”

Millega armastad kõige enam vaba aega sisustada?

Tuleviku visualiseerimisega. 😀 Ma elan tihti oma peas aastas 2029. Lisaks meeldib mulle väga sõpradega aega veeta, lauamänge koos mängida ja väljas käia. Suviti käin tihti kalal ja matkamas. Loen tihti enesearengualaseid raamatuid ja naudin ristsõnade lahendamist. Varasemalt käisin kickboxis ja tahan tulevikus selle hobi uuesti käsile võtta.Neidusid on keskusepildis pigem vähem, miks nii muidu? Mida soovitad just neidudele, kes kaaluvad alles müügitööga alustamist, kuid pole julgenud seda sammu astuda?

Ilmselt neiud kardavad midagi selle töö juures. Võimalik, et meesklientide liigset tähelepanu. Meil on tiimist olnud mitmeid neidusid, aga vähesed on püsima jäänud.

See on töö, kus edukaks saamiseks tuleb pingutada ja konkurents on väga tugev. Ilmselt kardetakse tulemuspõhist palka. Aga… kui sa oled neiu, kes ei taha kellegi teise sissetulekust sõltuda ja tahad olla täielik bosslady oma rahaga, siis parim päev alustamiseks oli eile, teine paremuselt on täna! Ära karda, et sinust eeldatakse, et oled väga hea suhtleja ja enesekindel, sest sa omandad kõik vajaliku protsessi käigus. Ma soovitan väga seda tööd neidudele (ja noormeestele), kes tahavad palju teenida, olla paremad suhtlejad ja astuda järgmisele levelile oma elus.

Lemmik tsitaat läbi aja, mis sind on enim kõnetanud:

If there’s one thing i will bet on, it’s myself.